صفحه اصلی
 
بازگشت
اخبار
تاریخ انتشار: 12/10/1391
11: 39  : ساعت
نوع مطلب: خبر

در نخستین جلسه مقدماتی و هماهنگی انجمن ارگانیک تصویب شد:
شناسایی تولیدکنندگان دارای قابلیت اخذ برند و مناطق طبیعی موجود


در اولین جلسه­ ی مقدماتی و هماهنگی تاسیس شعبه انجمن ارگانیک در استان گلستان ، شناسایی تولیدکنندگان دارای قابلیت اخذ برند و مناطق طبیعی موجود به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی گرگان، در این جلسه که با حضور مهدی‌پور دبیر انجمن ارگانیک ایران، قره‌باش نایب رییس اتاق بازرگانی گرگان، دکتر نوری‌نیا رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و سایر اعضا برگزار شد، مسایل مربوط به رویکردهای اقتصادی، اجتماعی، پشتوانه علمی و پژوهشی و علل شکل‌گیری انجمن ارگانیک در ایران مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دراین جلسه مقرر شد اعضای حاضر به عنوان هیات موسس قلمداد شده، نسبت به پیگیری ثبت قانونی انجمن از طریق عضوگیری اقدام نمایند. همچنین مصوب شد تا ثبت و راه‌اندازی رسمی انجمن استانی و استقرار تشکیلات، رستمی مشاور کشاورزی اتاق گرگان، به عنوان دبیر استانی پیگیری‌ها و اقدامات لازم را با هماهنگی هیئت موسس انجام دهد.

در بخش دیگری از مصوبات این جلسه مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی با همکاری اتاق و مجموعه هیات موسس نسبت به شناسایی تولیدکنندگان دارای قابلیت اخذ برند و مناطق طبیعی موجود مانند باغات زیتون ارگانیک، پسته وحشی قازانقایه، انارترش، انجیر، گوشت گوسفند ارگانیک، گوشت شتر و شیر شتر ارگانیک، هندوانه ارگانیک و.......اقدام نماید و لیست مربوطه را برای طی مراحل آموزشی تولید کنندگان و ثبت مناطق ارگانیک به دبیر خانه اعلام نمایند.


www.gccim.com Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : Info@gccim.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia